مستندات API دومینوبات

با API های دومینوبات دیگر برای اضافه کردن امکانات موردنظرتون محدودیتی نخواهید داشت!

برای ساخت یک ربات در تلگرام ابتدا باید از بابا ربات توکن دریافت کنید ( آموزش دریافت توکن)

ساخت ربات با این توکن مشکلات خاص خودش رو داره (مانند نیاز به سرور ، برنامه نویسی و SSL) که دومینوبات توانسته نیاز شما رو به موارد گفته شده برطرف کند و به شما این امکان داده شده تا با استفاده از API دومینوبات بتوانید ربات های خودتون رو به راحتی توسعه بدین.

فرق توکن botfather و API دومینوبات چیست؟

همونطور که گفتیم برای اتصال ربات شما به سرورتان باید از SSL استفاده کنید قیمت آن ( همراه با IP اختصاصی و دامنه ) بیشتر از ۳۰۰ هزار تومان در سال می شود که اگر این قیمت رو با هزینه های سرور و دستمزد برنامه نویسی در نظر بگیرید به رقم بسیار بالاتری خواهید رسید!!!

اما API های دومینوبات نیاز شما را به SSL برطرف می کنند و شما می توانید بدون خرید SSL ربات خود را به سرور یا هاست خود متصل کنید!

یکی دیگر از خوبی های این روز این است که با این کار فشار اصلی بر روی سرورهای دومینوبات خواهد بود (مانند ارسال پیام و…) و همین باعث می شود تا شما بتوانید امکانات جانبی ربات خود را حتی در یک هاست معمولی (و بدون نیاز به خرید سرورهای پرخرج) میزبانی کنید.

توکنی که botfather به کاربر میدهد فقط روی یک اسکریپت قابل اجراست و هر ربات فقط یک توکن دریافت میکنه اما خوبی API دومینوبات در این است که دومینوبات می تواند بی نهایت API برای هر ربات صادر کند و برای همین می توانید در یک ربات هم زمان از چند اسکریپت استفاده کنید و با این کار تمام امکانات مورد نظرتون رو برای رباتتون فراهم کنید!

روش کار این سیستم به این صورت است که ابتدا پیام کاربر از سرورهای تلگرام به سرورهای دومینوبات ارسال می شود سپس دومینوبات پیام رو برای سروری که API به آن متصل است می فرستد.

بعد از پردازش دستور ، پاسخ مناسب برای کاربر ارسال می شود.

روش های مختلف بهرهمندی از API دومینوبات

دستور از نوع API
دریافت محتوای ارسالی کاربر به ربات با دستور از نوع دریافت از کاربر
اطلاع از سفارشات فروشگاهی
اطلاع پرداخت های آنلاین کاربران
ارسال مستقیم پیام به کاربران ربات و کانال یا گروه

Sample Code

PHP Skeleton App